Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nie wiem jak matura, a przynajmniej zadania zamknięte mogłyby być łatwiejsze i wciąż nazywać się maturą! Matura była tak skonstruowana, że z samych zadań zamkniętych nie było opcji nie uzyskać 15 punktów! Poza tym, co najmniej 3 zadania otwarte też powinien rozwiązać każdy bez problemu! Ja z matematyką oprócz lekcji nie miałam nic wspólnego przez 3lata, bo będąc na humanie uczyłam się tego co dla mnie ważniejsze. Wystarczyły mi 2 wieczory, aby przejrzeć najpopularniejsze zadania maturalne i załapać sposób ich rozwiązania. 50% mam w kieszeni. ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
50% co to takiego jak na taki prosty poziom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Patryk155 napisał:
Średnia arytmetyczna pięciu liczb: 5, x, 1, 3, 1 jest równa 3. Wtedy A. x = 2 B. x = 3 C. x = 4 D. x = 5 W trójkącie równoramiennym ABC dane są AC = BC = 7 oraz AB =12 . Wysokość opuszczona z wierzchołka C jest równa A. 13 B. 5 C. 1 D. 5 Wyrażenie 27x3 + y3 jest równe iloczynowi A. (3x + y)(9x2 - 3xy + y2 ) B. (3x + y)(9x2 + 3xy + y2 ) C. (3x - y)(9x2 + 3xy + y2 ) D. (3x - y)(9x2 -3xy + y2 ) Na seans filmowy sprzedano 280 biletów, w tym 126 ulgowych. Jaki procent sprzedanych biletów stanowiły bilety ulgowe? A. 22% B. 33% C. 45% D. 63% Przepraszam Cię bardzo, ale rozwiązanie tego typu zadań wymaga naprawdę elementarnej znajomości matematyki, posiadając tablice z wzorami jest jeszcze łatwiej, poza tym, w większości zadań można było sobie po kolei podkładać odpowiedzi metodą prób i błędów, jeśli ktoś miał kłopot... Nie zrobić 15 zadań zamkniętych- to już trzeba się naprawdęęę postarać. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiem tak, chodzę do technikum gdzie mam 3h matmy tygodniowo. Dla mnie matura była w sam raz. Myślę że minimum 50% będę miał. I nie żebym się jakoś wybitnie uczył. Zawsze mialem 3/4 n koniec. Ale płaczcie, że trudna, płaczcie Oni wezmą to sobie do serca i prawdziwa będzie jeszcze łatwiejsza. Jak z tego ktoś nie przekroczy 30% to o czym my rozmawiamy... Przecież te tablice to taka wielka pomoc jest, że wystarczy trochę trzeźwego myślenia żeby napisać na 30%. No ale niech będzie. Matura próbna była bardzo ciężka. Niech dadzą jeszcze łatwiejsze Nabijajcie sondy gdzie się tylko da! pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zadania zamknięte prościzna gorzej z otwartymi może z 3 punkty zdobędę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...